Laboum - Hwi Hwi | Geri Dönüş |


Merhaba canım okuyucularım :) Uzun zamandır yazı paylaşamamıştım. Özlediniz mi beni ve yazılarımı ? Ben sizleri çok özledim =) . Okul ve derslerim dolayısıyla yazı paylaşmaya vakit bulamamıştım. Bugün , yeni geri dönüş yapmış olan Laboum grubunun geri dönüş şarkısı "Hwi Hwi" hakkındaki eleştiri ve düşüncelerimi paylaşacağım sizlerle.

Laboum grubu NH media şirketinin altında 2014 yılında çıkış yapmış bir grup. Ancak onlarca belkide yüzlerce Kpop grubunun arasında oldukça kaybolmuş ve hakkettiği değeri görememiş onlarca müzik grubunun arasına adını yazdırmış , talihsiz gruplardan  kendileri.

Laboum grubu "Hwi Hwi" adlı bir şarkıyla geri dönüş yaptı. Şarkı ilkbahara uygun hafif masum , hafif de seksi bir havası olan, neşeli ve cıvıl cıvıl bir şarkı . Ilık bir havası var şarkının. İlk 1-1,5 dakikasında arkada ki müzik ve ritim çok boş geldi bana. Sonradan güzelleşiyor şarkı tabii ki de . Fakat akılda kalıcı bir melodisi ve sözleri yok maalesef. Arka fon müziğinde çok az enstrüman kullanılmış ve kulağa ilk dinlendiğinde çok boş geliyor sanki akustik söylenen bir şarkı gibi yani. Ben şahsen gitar ve piyano seslerinin daha yoğun olmasını ve baterinin daha iyi duyulmasını isterdim. Onun dışında nakarat kısmı oldukça iyi ancak pek de akılda kalan veya ağıza dolanan bir melodisi veya sözü yok ve bence bu da büyük bir eksiklik. Akılda kalıcı bir şarkı olmayınca , şarkılar çabuk unutuluyor. İyi bir ses getirmesi için akılda kalıcı olması önemli bence. Tabii ki ben yeteneğe önem veren biriyim ve şarkıcılar yetenekliyse ve müzik kulağa hoş geliyorsa her türlü dinlerim . Ancak müzik sektöründe kalıcı olmak için çoğu zaman bu yeterli olmuyor tabii ki. Umarım bu şarkılarıyla başarılı olurlar.

Siz ne düşünüyorsunuz şarkı hakkında ?

Yorumlar